Ücretsiz Teklif Al

BLOG

Köpekler Hakkında Şaşırtıcı Bilinmeyenler 02.07.2018
Dostlarınızı çok sevdiğinizden hiç şüphemiz yok. Fakat O'nu ne kadar iyi tanıyorsunuz? Kapasitesinin farkında mısınız? Peki genetik özellikleri hakkında bilginiz var mı? 

Gelin öğrendiğinizde hem şaşıracağınız hem de keyif alacağınız birkaç maddeye göz atalım…
  • Köpekler en fazla kaç kelime öğrenebilir?
Dostlarımız -cinsine bağlı olarak- ortalama 200 ile 500 arasında kelime öğrenebilirler. Bu da 2 yaşında bir çocuğun zekâsına eş değerdir.
  • En çok hangi sesten rahatsız olurlar?
Yağmur sesi… Köpeklerin duyma yeteneği insanlardan –en az- 10.000 kat daha yüksektir. Yağmur çevredeki sesleri daha da yoğunlaştırır. Bu da doğal olarak dostlarımızı rahatsız eder.
  • Hastalık teşhisi yapabilirler mi?
Kesinlikle evet. Kanser hastalığı dahil olmak üzere örnekleri mevcuttur. Bilim insanları sebebini henüz açıklayamasa da koku alma duyularından ileri geldiği tahmin ediliyor.
  • Nasıl terlerler?
Patileriyle. Çünkü ter bezleri patilerinde yer almaktadır.
  • Kuyruk sallamaları mutlu oldukları anlamına mı gelir?
Genellikle evet, ama her zaman değil. Köpekler tehlike sezdiklerinde de kuyruk sallar. Bu durum saldırıya geçeceklerinin habercisi olabilir.
  • Dünya üzerinde ne kadar köpek yaşıyor?
Merak edilen, genel bir bilgiyle devam edelim. Sayı net olarak bilinmese de 400 milyon civarı olduğu tahmin ediliyor. Verilere göre en çok evcil köpek Amerika'da yaşıyor. Takip eden ülkelerse Brezilya ve Çin…
  • Bir köpek ne kadar hızlı olabilir?
75 Kilometreye 5 saniyeden de kısa bir sürede çıkan Greyhound cinsi, Dünya'nın en hızlı köpeğidir.
  • Rüya görebilirler mi?
Elbette… Köpekler ve insanlar aynı uyku dalgasına (REM) sahiplerdir. Uyku sırasında yaptıkları pati hareketleri hayal kurduklarının ve rüya gördüklerinin en net ispatıdır.
E-Bültene Kayıt Ol! Tüm yenilik ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için lütfen e- bültene abone olun!
5.000 m2 yeşillikler içine kurulu, doğa dostu, 8 m2 ısı yalıtımlı, yazın serin, kışın sıcak tutan özel tasarım ahşap kennel’lar ve aynı zamanda ihtiyaç duyan yavrularımıza ev ortamında konaklama imkanı ile tatil köyünden beklenen her şeyin bir arada bulunduğu ve sadece bir alo ile evinizden yavrularınızı güvenle teslim edebileceğiniz konaklama ve eğitim merkezimiz hizmetinizdedir.
Çengeldere Mahallesi, Ezgi Sokak No:8, Beykoz/İstanbul, Türkiye
+90 532 457 77 51 freedogkennel@outlook.com.tr
FREEDOGKENNEL © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.