Ücretsiz Teklif Al

BLOG

Bu Listeye Çok Şaşıracaksınız: Dünya’nın En Akıllı 10 Köpek Cinsi 02.07.2018
Bu yazımızda Dr. Stanley Coren'in tüm Dünya'da yankı uyandıran "Köpeklerin Zekâsı" kitabını baz aldık. 

Coren bu listeyi köpek ırklarının yeni komutları öğrenme hızı ve gerçekleştirme sadakatine göre hazırlamış.

Listede yer alan cinsler kadar yer almayanlara da şaşırabilirsiniz.

İşte o liste…

10) Australian Cattle
Güçlü kaslara sahip hızlı bir cinstir. Enerjileri bir hayli yüksektir. Koruyucu ve cesurlardır. Görev almayı çok severler. Ev hayatına adapte olabilecek bir cins değildir. Özverili bir eğitimle harika bir bekçi köpeği olabilirler.

9) Rottweiler
Rottweiler hakkında vereceğimiz tek bir örnek zekasını anlatmaya yetecektir. Bulunduğu eve hırsız girerse havlayarak ürkütmek yerine onu takip eder ve uygun zamanda nakavt eder.

8) Papillon
Dünya'nın en sıcakkanlı ve uyumlu cinslerinden biridir. Süs köpekleri içerisinde eğitilmeye en yatkın ırktır. Cüsseleri sizi yanıltmasın, oldukça dayanıklıdırlar.

7) Labrador Retriever
Labradorlar için iyi bir bekçi köpeği olur demek doğru olmaz. Çünkü yabancılarla kaynaşıp, dostça ilişkiler kurması olasıdır. Sahibine karşı epey itaâtkarlardır ve hızlı öğrenirler. 

6) Shetland Sheepdog
Sahibine sadık olduğu kadar yabancılara kuşkuyla yaklaşan, çok zeki bir çoban köpeği cinsidir. Hareketi severler ve sorumluluk almaya bayılırlar. Bir çok Shetland sahibi köpeklerini "Bir insan kadar zeki'' şeklinde tanımlamaktadır.

5) Doberman 
Onları bir kelimeyle anlatacak olsaydık bu kelime kesinlikle ‘korkusuz' olurdu. Bunun yanı sıra aidiyet duyguları üst düzeydedir. Zekâları eğitim sürecini çok çabuk atlatmalarını sağlar.

4) Golden Retriever
Hepimiz Golden Retriever cinsini hareketli, oyuncu ve uysal olarak tanırız. Bunların hepsi doğrudur. Ancak Goldenlar aynı zamanda avcıdır. Avı bulur ve getirirler. İyi eğitilirlerse su ve toprakta bile çalışabilirler.

3) Alman Kurdu
Sosyal zekâsı en yüksek cinslerden biridir. Bu da eğitim sürecinin çok basit geçmesine olanak sağlar. İnanılmaz derecede sadıklardır ve sahiplerini canları pahasına korurlar.

2) Poodle (Kaniş)
Bu cinsin sevgi dolu bir doğası vardır. Çok akıllıdır, çok sadıktır ve tarih boyunca çok farklı görevler üstlenmiştir. Örnek mi? Savaş alanlarında yaralılara malzeme taşımak gibi…

1) Border Collie 
Ve final… İskoç Çoban Köpeği problem çözme yeteneği en güçlü olan cins olarak kabul edilir. Bir yetenek yarışmasına katılacaksanız hiç düşünmeden Border Collie'yle birlikte gidebilirsiniz. 

Asla köşelerine çekilecek bir yapıları yoktur. Devamlı olarak egzersiz ve görev isterler.
E-Bültene Kayıt Ol! Tüm yenilik ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için lütfen e- bültene abone olun!
5.000 m2 yeşillikler içine kurulu, doğa dostu, 8 m2 ısı yalıtımlı, yazın serin, kışın sıcak tutan özel tasarım ahşap kennel’lar ve aynı zamanda ihtiyaç duyan yavrularımıza ev ortamında konaklama imkanı ile tatil köyünden beklenen her şeyin bir arada bulunduğu ve sadece bir alo ile evinizden yavrularınızı güvenle teslim edebileceğiniz konaklama ve eğitim merkezimiz hizmetinizdedir.
Çengeldere Mahallesi, Ezgi Sokak No:8, Beykoz/İstanbul, Türkiye
+90 532 457 77 51 freedogkennel@outlook.com.tr
FREEDOGKENNEL © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.